سرقت پهنای باند

جلوگیری از استفاده پهنای باند سایت توسط سایت های دیگر

قابلیت جلوگیری از استفاده پهنای باند در سی پنل

تمام شرکت های هاستینگ کنترل پنل های یکسانی برای سرویس هایی که ارائه می دهند استفاده نمی کنند. اما سی پنل به دلیل قابلیت هایی که دارد می توان گفت از محبوب ترین کنترل پنل هاست می باشد. یکی از این قابلیت ها جلوگیری از استفاده پهنای باند سایت توسط سایت های دیگر یا به عبارتی سرقت پهنای باند توسط سایت های دیگر است.

جلوگیری از سرقت پهنای باند وب سایت

هات لینک که با عنوان inline linking یا لینک سازی مستقیم نیز شناخته می شود در واقع به زمانی اشاره دارد یک وب سایت به صورت مستقیم به فایل های قرار گرفته در وب سایت شما لینک شود یا از پهنای باند شما برای سرویس دهی در وب سایت خود استفاده کند. به عنوان مثال صفحه در وب سایتی دیگر ممکن است به تصاویر قرار گرفته در وب سایت شما به صورت مستقیم لینک دهد. در نتیجه وب سایت زمانی که بازدیدکنندگان به صفحه وب سایت نامبرده می روند، این وب سایت شما است که فایل های تصویری مذکور را در اختیار آنها قرار می دهد. پس پهنای باند وب سایت شما استفاده شد یا به اصطلاح سرقت می شود.
Hotlinks Protection سی پنل یک امکان بسیار مناسبی است که با استفاده از آن می توانید از سرقت پهنای باند وب سایت خود جلوگیری کنید. به این معنی که شما می توانید از لینک شدن فایل های قرار گرفته در وب سایت خود توسط سایت های دیگر و از دست دادن پهنای باند سایت خود جلوگیری کنید. در ادامه نحوه استفاده از قابلیت Hotlinks Protection به منظور جلوگیری از سرقت پهنای بانید وب سایت را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه جلوگیری از مصرف پهنای باند با هات لینک در سی پنل

به منظور فعالسازی قابلیت Hotlinks Protection باید مراحل زیر را به ترتیب پیش بروید:

در ابتدا باید وارد بخش مدیریت هاست سی پنل خود شوید.
سپس از طریق منو Security روی گزینه Hotlink Protection کلیک کنید.
در این مرحله وارد صفحه Hotlink Protection خواهیم شد.
در ادامه جهت استفاده از این ابزار مراحل روی دکمه Enable جهت فعال سازی قابلیت محافظت لینک های سایت خود کلیک کنید. با این کار قابلیت Hotlinks Protection به راحتی برای وب سایت شما فعال می شود.

سرقت پهنای باند

5. هنگام فعالسازی قابلیت جلوگیری از مصرف پهنای باند توسط وب سایت های دیگر در سی پنل در نظر داشته باشید که باید هات لینک را برای تمامی دامنه های خود فعال نمایید. به عنوان مثال ساب دامین های وب سایت خود و URL هایی که از آنها برای دسترسی به حساب سی پنل استفاده می کنید را در پیکربندی وارد نمایید.

  • لینکی که از آن برای دسترسی به حساب سی پنل خود استفاده می کنید را حتما در لیست URL های مورد نظر برای جلوگیری از سرقت پهنای باند وب سایت قرار دهید. اگر لینک عنوان شده وارد نشده باشد ممکن است نتوانید در بخش HTML Editor در رابط File Manager تصاویر تعبیه شده را مشاهده کنید.

نحوه پیکربندی Hotlinks Protection در سی پنل

بعد از فعالسازی هات لینک شما این امکان را خواهید داشت که در صفحه اصلی اقدام به تغییر پیکربندی Hotlinks Protection سی پنل خود نمایید. این بخش شامل موارد زیر می شود:

سرقت پهنای باند 1

  1. در قسمت URL to allow access آدرس وب سایت هایی که می خواهید اجازه دسترسی به فایل های شما داشته باشند را وارد کنید.
  2. در بخش Block direct access for the following extensions فرمت فایل هایی که می خواهید وب سایت های دیگر به آن ها دسترسی مستقیم نداشته باشند را تعریف کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید دسترسی به تمامی تصاویر با فرمت jpg. را محدود کنید باید در این کادر نام این فرمت را وارد نمایید.
  3. اگر می خواهید وب سایت های دیگر دسترسی مستقیم به فایل های سایت شما را داشته باشند، تیک گزینه Allow direct requests را به حالت انتخاب دربیاورید.
  4. در قسمت Redirect the request to the following URL آدرس وب سایت هایی راکه نمی خواهید به آن ها اجازه دسترسی از وب سایت های دیگر به صورت  مستقیم بدهید را وارد کنید.
  5. روی دکمه Submit کلیک کنید.

هنگامی که روی دکمه «Disable» کلیک می کنید، سیستم تمامی ورودی های قرار گرفته در لیست URL ها را حذف می کند. به شما توصیه می کنیم که قبل از غیرفعال کردن قابلیت هات لینک در سی پنل خود لیست را در جایی مطمئن ذخیره نمایید.

مصرف پهنای وب سایت توسط وب سایت های هزینه های بسیاری برای شما به همراه دارد به همین منظور حتما با استفاده از این امکان از سرقت پهنای باند سایت خود جلوگیری کنید.

همچنین جهت مطالعه مقاله اقدامات پیش از خرید هاست سی پنل روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

Rate this post