آموزش رفع ارور Upload File Size Limit در هاست

آموزش رفع ارور Upload File Size Limit در هاست

راه های رفع ارور Upload File Size Limit

همانطور که می دانید مقدار php در هر سرور به طور پیش فرض به یک میزبانی محدود می شود که برای آپلود به واسطه اسکریپت های php مورد استفاده قرار می گیرد. زمانیکه قصد داشته باشید این محدودیت را به میزان بیشتری در هاست افزایش دهید، به صورت کلی می توانید از طریق ویرایش فایل php.ini این اقدام را انجام دهید.  در این مقاله از مانا سرور با نحوه ی افزایش میزان محدودیت آپلود در فایل php.ini آشنا خواهید شد. برای اینکه بتوانید در فایل php.ini تغییرات لازم را ایجاد نمایید، باید بر روی سی پنل شما Single php.ini تنظیم شده باشد چراکه  در Fast CGI این امکان وجود ندارد. همچنین این تغییرات در php myadmin قابل اعمال نیست چراکه از php.ini دیگری استفاده می کند که فقط توسط مدیر سرور قابل دسترس می باشد.

ویرایش upload_max_filesize و post_max_size در فایل ini

ویرایش upload_max_filesize و post_max_size در فایل ini شامل موارد زیر می باشد:

  1. در مرحله اول وارد کنترل پنل هاست خود شوید.
  2.  سپس وارد بخش مدیریت فایل ها و مسیر سایت public_html شوید.
  3. بر روی فایل ini کلیک راست کنید و گزینه ی Code Edit را انتخاب نمایید.
  4. با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl+F نوار جستجوی مرورگر را باز نمایید.
  5. عبارت upload_max_filesize را در نوار جستجو تایپ کنید .
  6. سپس نتایج جستجو به صورت هایلایت مشخص خواهند شد که عبارت upload_max_filesize = 128M را می توانید ویرایش کنید و مقدار مورد نیاز خود را وارد نمایید. عبارت 128M  برای  مثال می باشد و ممکن است مقادیر دیگری را مشاهده نمایید.
  7. پس از انجام تغییرات فایل را ذخیره کنید.

رفع مشکل memory_limit

php  برای Post های دریافتی نیاز دارد که مقداری از داده های ورودی را در حافظه خود نگهداری نماید. این دستور در صورتی انجام خواهد شد که شما enable-memory-limit را در زمان پیکربندی استفاده کرده باشید. تنظیم این گزینه به احتمال زیاد می تواند خطرناک باشد چراکه اگر چندین آپلود به صورت همزمان انجام پذیرد تمامی حافظه را مورد استفاده قرار می دهد و سایر اسکریپت های غیرمرتبط که میزان بسیاری از حافظه استفاده می کنند می تواند کل سرور را تحت تاثیر قرار دهند.

ویرایش max_execution_time و max_input_time

این تنظیمات maximum lifetime یا حداکثر طول عمر یک اسکریپت و مقدار زمانیکه باید برای دریافت ورودی صرف کند را مشخص می کند. زمانیکه چندین مگابایت داده درحال انتقال هستند، باید max_input_time را به طور منطقی و درست افزایش دهید. همچنین شما می توانید این تنظیمات را در فایل ini برای max_input_time با فراخوانی تابع set_time_limit() انجام دهید.

نکات مهم رفع ارور upload file size limit

نکات مهمی که برای رفع این مشکل باید آن را رعایت کنید شامل موارد زیر می باشد:

تنظیمات وب سرور آپاچی

وب سرور آپاچی دارای تنظیمات LimitRequestBody می باشد که سایز تمامی داده های POST را بدون در نظر گرفتن زبان برنامه نویسی اسکریپت محدود می کند. بعضی از RPM (RedHat Package Manager)های نصب شده limit request body را به میزان 512Kb به صورت پیشفرض محدود می کنند. باید به این نکته شاره کنیم که شما باید این مقدار را به عددی بزرگ تر تغییر دهید.

تنظیمات دیگر

 اگر قصد دارید حجم زیادی از داده ها را به صورت همزمان بر روی وب سایتتان منتقل کنید پیشنهاد ما به شما این است که از Perl استفاده کنید. php یک زبان برنامه نویسی پر طرفدار در سطح وب شناخته شده است ولی در معقوله ی هندلینگ فایل ها Perl  بهتر است. اکثر Perl های نصب شده بعنوان ماژول های وب سرور آپاچی، توانایی پذیرش بالای 32 مگابایت را دارند. با مقایسه ی این مقدار در مقابل 2 مگابایت php به این نتیجه می رسیم که Perl با برنامه نویسی پیچیده تر نسبت به php مزایایی نیز خواهد داشت.ممکن است شما به آموزش نحوه افزایش php time limit در وردپرس احتیاج داشته باشید.
Rate this post