roundcube

آموزش استفاده از roundcube در هاست

آموزش Roundcube

در حقیقت ما برای دسترسی راحت تر ایمیل ها در هاست چندین برنامه مختلف بر روی هاست کاربران عزیز ارائه کرده ایم که یکی از آنها Roundcube  می باشد. این نرم افزار OpenSorce  و رایگان است که از آن جهت مدیریت و کنترل ایمیل ها در هاست استفاده می شود. بسیاری از کاربران برای دسترسی به وب میل خود از این نرم افزار استفاده می کنند که ما در ادامه مطلب قصد داریم شما را با قسمت های کاربردی این برنامه آشنا کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مراحل استفاده از Roundcube

  1. در قدم اول وارد وب میل هاست خود شوید و در هنگام ورود، بر روی لگوی Roundcube کلیک کنید.
Roundcube

2. در این مرحله صفحه ی اصلی Roundcube باز می شود و قسمت ایمیل های دریافتی شما (inbox) وجود دارد. در قسمت سمت چپ صفحه نیز پوشه ی ایمیل ها قابل رویت هستند و به صورت خودکار پس از ورود به Roundcube  پوشه ی اینباکس باز می شود.

Roundcube

3. جعبه ی نوار ابزار ها شامل آیکون هایی برای مدیریت و کنترل ایمیل ها می باشد. در این قسمت می توانید ایمیل جدید باز کنید، ایمیل های جدید را ببینید، به ایمیل ها پاسخ بدهید، تغییر وضعیت خوانده شدن ایمیل ها ، ارسال ایمیل برای دیگران ، پرینت یک ایمیل و مشاهده ی منبع ایمیل را به راحتی انجام دهید.

Roundcube

در این زمان می توانید ایمیل هایی که دریافت کرده اید را بخوانید:

  1. در پوشه اینباکس بر روی عنوان ایمیل کلیک کنید.
Roundcube
  1. پیام داخل ایمیل ، به همراه گزینه هایی برای ایجاد پاسخ، حذف ایمیل، پرینت و یا انتقال ایمیل به مکانی دیگر برای شما نمایش داده می شود.
Roundcube

همچنین این آیکون ها به شما توانایی ایجاد یک ایمیل جدید، ارسال پاسخ برای فرستنده، ارسال ایمیل به تمامی گیرندگان و یا رونوشت ایمیل را خواهند داد.

Roundcube
  1. از طریق آیکون ها نیز شما اجازه ی حذف این ایمیل ، پرینت ایمیل و یا مشاهده ی کد سورس ایمیل را خواهید داشت.
Roundcube

شما همچنین می توانید یک ایمیل جدید ارسال کنید:

  1. برای ارسال یک ایمیل جدید بر روی آیکونی که دارای کاغذ و مداد می باشد کلیک کنید.
Roundcube
  1. در واقع شما می توانید یک ایمیل را برای چندین کاربر با گذاشتن کاراکتر کاما “،” در بین آدرس های ایمیل ارسال کنید. همچنین می توانید فیلد هایی برای Cc، Bcc، یا پاسخ به آدرس ایمیل را اضافه نمایید.
Roundcube
  1. از سویی دیگر ایمیل را می توانید از طریق این قسمت به صورت متن ساده یا HTML تغییر دهید.
Roundcube
  1. پس از اینکه ایمیل را به درستی تکمیل کردید برای ارسال ایمیل بر روی “Send Now” کلیک کنید.
Roundcube

ایمیل شما در حال حاضر ارسال شده است!

امیدواریم این مطلب از مانا سرور برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم تا حد امکان شما را با فضای Roundcube آشنا کرده باشیم.

Rate this post